Hitowy serial HBO, Gra o tron, szturmem podbił świat od czasu swojego debiutu w 2011 roku. Oparty na serialu Pieśń lodu i ognia George’a R.R. Martina, serial śledzi losy dziewięciu rodów szlacheckich walczących o kontrolę nad mityczną Westeros. To epicki dramat pełen intryg politycznych, zdrady i romansu, który urzekł fanów na całym świecie. Spektakl opiera się na założeniu, że „każda postać ma swoją historię. „Narracja jest nieliniowa. A celem dramatopisarza jest zbadanie nie tylko tego, co się dzieje, ale także dlaczego tak się dzieje. ”

Dramaturg musi pracować na podłożu emocjonalnym. „Sztuka musi być emocjonalna” – mówi. „To nie może być intelektualne ani oparte na faktach. Musi być napędzany emocjami”.

Jak on to robi? „Chodzę do teatru, chodzę na dyskotekę, obserwuję ludzi. Postacie tam są. Są wokół ciebie”.

Pisze od ponad dwudziestu pięciu lat i jest głęboko zaangażowany w swoją pracę. „Robię to, co lubię. Lubię pisać. To jest mój narkotyk. Czuję, że jeśli przestanę pisać, umrę”.

Jego pierwsza powieść „The Last of the Savages” („El Último de los Salteadores”) została opublikowana w 1992 roku przez Alfaguara.

Największy hit HBO

Od swojej premiery w 2011 roku, dramat fantasy HBO Gra o tron urzekł miliony widzów swoją wciągającą fabułą i zapierającymi dech w piersiach efektami wizualnymi. Od dziewięciu lat serial króluje jako jeden z najbardziej udanych i lubianych seriali telewizyjnych. Ponieważ serial zbliża się do wielkiego finału w tę niedzielę, trudno przecenić, jak duży wpływ wywarła Gra o Tron na współczesną popkulturę. Jego dziedzictwo będzie odczuwalne przez wiele lat i wszyscy możemy za to podziękować George’owi R.R. Martinowi, autorowi serii książek, na których się opiera.

Martin jest płodnym pisarzem, który stworzył ogromny świat fantasy, który obejmuje łącznie sześć książek. Seria sprzedała się w ponad 25 milionach egzemplarzy i została przekształcona w odnoszący sukcesy serial telewizyjny przez HBO.

To słodko-gorzki czas dla fanów, ponieważ serial oparty na pierwszej książce z serii Martina „Gra o tron” dobiega końca. Ale to także dobry czas, aby spojrzeć wstecz na książki, od których wszystko się zaczęło.

Istnieje wiele teorii na temat tego, dokąd Martin zabierze nas w dwóch ostatnich książkach.

Czy doczekamy się długo wyczekiwanego powrotu Jona Snowa?

Kontekst historyczny

Gra o tron stała się jak dotąd jednym z najbardziej udanych seriali HBO. Jest to dramat fantasy oparty na książkach napisanych przez George’a R.R. Martina. Serial urzeka widzów od swojej premiery w 2011 roku zawiłą fabułą, wyrazistymi postaciami i niesamowitymi efektami specjalnymi. Z ośmioma sezonami już wyemitowanymi i serią spin-off w pracach, Game of Thrones okazał się największym hitem HBO i nadal przyciąga widzów z całego świata. Akcja serialu rozgrywa się na fikcyjnych kontynentach Westeros i Essos i jest kroniką walki o władzę o Żelazny Tron między kilkoma rodzinami szlacheckimi. Jest kręcony w Belfaście i innych miejscach w Irlandii Północnej, Kanadzie, Chorwacji, Islandii, Malcie, Maroku, Szkocji, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Przygodówka fantasy opowiada o walce dobra ze złem. W filmie występują Daniel Craig jako Bond, Javier Bardem jako Raoul Silva, Naomie Harris jako Eve Moneypenny, Ben Whishaw jako Q i Ralph Fiennes jako M. Film zaczyna się od retrospekcji do 1987 roku. Bond jest w Związku Radzieckim i ma misję zabicia generała Orłowa, gdy zajmuje się sprawami zdrady i korupcji w sowieckiej armii.

Główne postacie

Serial HBO Gra o tron odniósł bezprecedensowy sukces od czasu swojego debiutu w 2011 roku. Jest to jeden z najpopularniejszych programów telewizyjnych wszechczasów, a od tego czasu jego sukces tylko rośnie. Ta epicka saga fantasy osadzona jest w fikcyjnej krainie Westeros, ze złożoną fabułą, która podąża za wieloma postaciami walczącymi o władzę i kontrolę. Dzięki ekscytującym sekwencjom akcji i wciągającym fabułom serial trzyma widzów na całym świecie w napięciu. Co więcej, serial zdobył kilka nagród, w tym wiele nagród Primetime Emmy, Złotych Globów i Nagród Gildii Aktorów Ekranowych. Do tej pory było dziesięć sezonów, a premiera sezonu 8 odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia. Finałowy sezon ma zostać wydany w 2019 roku. Możliwe, że wielu aktorów zapomniało swoich kwestii lub wystąpiły problemy z produkcją. Nie jest jasne, dlaczego wydanie nowego sezonu zajęło tak dużo czasu, ale fani serii będą musieli teraz poczekać do 2019 roku. Trzeci sezon „House of Cards” miał premierę w marcu 2017 roku. Serial otrzymał trzy Złote Globy i pięć nagród Primetime Emmy, w tym dwie nagrody dla najlepszego aktora pierwszoplanowego dla Spacey.

Fabuła i fabuła

Gra o tron, serial HBO oparty na popularnej serii książek George’a R.R. Martina, stał się jednym z najgłośniejszych seriali ostatnich lat. Od swojej premiery w 2011 roku Gra o tron przyciąga publiczność na całym świecie dzięki zawiłym fabułom, zapierającym dech w piersiach zdjęciom i fascynującym postaciom. Jako epicki dramat fantasy obejmujący 8 sezonów i 73 odcinki, ten serial został doceniony zarówno przez krytyków, jak i widzów za ambitną scenografię i narrację. Gra o tron stała się także ulubieńcem miłośników ciekawostek i czytelników książek. Ponieważ serial jest oparty na Pieśni lodu i ognia George’a R.R. Martina, istnieje wiele podobieństw między oryginalnymi książkami a programem telewizyjnym. Niektóre z najpopularniejszych pytań i odpowiedzi dotyczących ciekawostek z Gry o Tron dotyczą postaci, lokalizacji i pieczęci Domów. W tym poście omówimy niektóre z nich. Jak miała na imię pierwsza żona Tyriona Lannistera?

Tyrion poślubił Tyshę, plebsu. Jednak Tywin ujawnił, że zapłacił jej za udawanie jego żony.

Tematy i pytania

Popularny serial HBO Game of Thrones bije rekordy od czasu swojej premiery w 2011 roku. Z imponującymi 8 sezonami i 73 odcinkami stał się jednym z najchętniej oglądanych programów telewizyjnych nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Serial fantasy oparty jest na powieści „Pieśń lodu i ognia”, napisanej przez George’a R.R. Martina i wyprodukowanej przez Davida Benioffa i D.B. Weissa. Chociaż serial odniósł duży sukces, spotkał się również z krytyką za graficzną przemoc i nagość. Część krytyki była prowadzona przez konserwatywną grupę monitorującą media Parents Television Council, która wezwała do bojkotu reklamodawców programu. Kolejne odcinki dotyczyły m.in. raka, homoseksualizmu i rasizmu. W odcinku „The One with the Lesbian Wedding” była żona Rossa i jej partner decydują się na ślub.

W szczególności dwa odcinki zostały wyróżnione przez PTC ze względu na ich treści seksualne. „Ten z tatą Phoebe”, w którym Joey próbuje udowodnić swoją miłość, wykonując czynności seksualne na ojcu Phoebe, oraz „Ten z Kips”, w którym Monica jest zmuszona założyć bardzo odkrywczy strój w swojej nowej pracy.

Wpływ kulturowy

Gra o tron, przebojowy serial HBO, szturmem podbił świat. Jako jeden z najpopularniejszych programów telewizyjnych ostatnich lat, urzekł miliony widzów wyjątkową mieszanką fantastyki i dramatu. Gra o tron, oparta na bestsellerowej serii książek George’a R.R. Martina „Pieśń lodu i ognia”, rozgrywa się w mitycznej krainie pełnej politycznych intryg, szokujących zwrotów akcji i potężnych postaci.

Wniosek: trwałe dziedzictwo

Od swojego debiutu w 2011 roku serial Gra o Tron stał się jednym z największych hitów HBO. Ten cieszący się uznaniem na całym świecie dramat fantasy, oparty na popularnej serii powieści George’a R.R. Martina Pieśń lodu i ognia, od czasu swojej premiery zyskał kultową pozycję. Serialowi, który był nominowany do ponad 200 nagród w różnych kategoriach, przypisuje się także stworzenie zupełnie nowego gatunku o nazwie HBO.

Fani popularnego dramatu z niecierpliwością czekają na premierę siódmego sezonu Game of Thrones, która odbędzie się 16 lipca.