Breaking Bad to jeden z najbardziej uznanych amerykańskich seriali telewizyjnych wszechczasów, który zdobył liczne nagrody i stał się kulturowym fenomenem. Był przedmiotem pochwał krytyków i licznych retrospekcji od czasu jego zakończenia w 2013 roku. Serial opowiada historię Waltera White’a, nauczyciela chemii z Albuquerque w Nowym Meksyku, który zajmuje się produkcją i sprzedażą metamfetaminy, aby zabezpieczyć finansową przyszłość swojej rodziny przed umiera na raka.

Nagrody i nominacje [ edytuj ]Serial miał swoją premierę 20 stycznia 2008 r. Pierwsze trzy odcinki wyemitowano w niedziele o 22:00, a czwarty we wtorek o 21:00. Dwa dni po trzecim odcinku, 23 stycznia, AMC umieściło wszystkie przyszłe odcinki Breaking Bad na dwutygodniowej przerwie i ogłosiło, że sezon zostanie przedłużony do szesnastu odcinków. Entertainment Weekly spekulowało, że zrobiono to w odpowiedzi na reakcję fanów na trzeci odcinek.

Druga połowa sezonu 3 miała swoją premierę 10 lutego 2009. Czwarty sezon rozpoczął się 21 marca 2010 roku. Został podzielony na dwie części, z których każda zawiera osiem odcinków. Pierwsza część miała swoją premierę 21 marca 2010 r., A druga część rozpoczęła się 11 sierpnia 2010 r. Piąty sezon został podzielony na dwie części, podobnie jak poprzedni. Jest emitowany w niedziele o 22:00.

Czym jest „Breaking Bad”?

Breaking Bad stał się jednym z najbardziej kultowych i uznanych przez krytyków seriali telewizyjnych wszechczasów. Założenie serialu, postacie oraz mroczna i wciągająca fabuła sprawiły, że stał się ulubieńcem fanów od czasu jego debiutu w 2008 roku. Ten serial telewizyjny był chwalony za złożone zwroty akcji i wyjątkowe występy obsady.

Przypisuje się mu również przełom w zakresie opowiadania historii. Breaking Bad to doskonały przykład tego, dlaczego telewizja może być tak potężna, wciągająca i zapadająca w pamięć. Serial opowiada historię Waltera White’a, nauczyciela chemii w liceum, który mieszka w Nowym Meksyku ze swoją ciężarną żoną. Zdiagnozowano u niego raka w stadium III i próbuje zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny, zanim choroba przejmie kontrolę.

Łączy siły z byłym studentem, Jessem Pinkmanem (Aaron Paul), aby gotować i sprzedawać metamfetaminę. Serial zdobył wiele nagród, w tym 16 nagród Emmy i dwa Złote Globy. 2. Breaking Bad: Sezon 5 (2013). Piąty sezon Breaking Bad przedstawia zespół scenarzystów w najlepszym wydaniu i najbardziej ambitnych, z fabułą, w której Walt walczy z jego szwagrem Hankiem.

Postacie i fabuła

Breaking Bad to prawdopodobnie jeden z najbardziej udanych i uznanych przez krytyków seriali telewizyjnych wszechczasów. Nazywanie tego „najlepszą serią wszechczasów” to odważne stwierdzenie, ale grono fanów z pewnością by się z tym zgodziło. Breaking Bad opowiada historię Waltera White’a, borykającego się z problemami nauczyciela chemii w liceum, który znajduje się w poważnych tarapatach finansowych. Serial śledzi przemianę Waltera z Mr. Chips w Scarface, gdy nauczyciel zostaje handlarzem narkotyków, aby związać koniec z końcem dla swojej rodziny.

Serial odniósł taki sukces, że dał początek spinoffowi prequelowi o prawniku Waltera, Saulu Goodmanie. Według The Hollywood Reporter, twórca „Breaking Bad”, Vince Gilligan, współpracuje z twórcą i producentem wykonawczym „House of Cards”, Beau Willimonem, nad nowym serialem zatytułowanym „Teach”. Serial jest rozwijany jako godzinny dramat dla Sony Pictures Television i AMC. Opiera się na oryginalnym pomyśle Gilligana, a jego współautorem będzie Willimon, który wraz z Gilliganem będzie producentem wykonawczym.

Serial skupi się na zdesperowanym nauczycielu podczas zamieszek w Los Angeles w 1992 roku, który zostaje zmuszony do pracy jako podziemny diler narkotyków, gdy zdaje sobie sprawę, że jego emerytura nie wystarczy na utrzymanie rodziny.

Dlaczego był tak udany?

Breaking Bad to przełomowy i chwalony przez krytyków serial telewizyjny od momentu jego powstania w 2008 roku. Serial opowiada o Walterze White’u, borykającym się z trudnościami nauczycielu chemii w szkole średniej, który zwraca się do przestępstwa, aby związać koniec z końcem.

W ciągu pięciu sezonów Breaking Bad stał się jednym z najbardziej lubianych i komentowanych programów we współczesnej historii telewizji. Zdobył wiele nagród, w tym nagrodę Emmy dla najlepszego serialu dramatycznego. W tym roku finałowy sezon serialu zakończy się ośmioma ostatnimi odcinkami. „Breaking Bad był jednym z najważniejszych programów telewizyjnych” — powiedział Charlie Collier, prezes AMC.

„Nie tylko na nowo zdefiniował współczesną telewizję, ale jego wpływ będzie odczuwalny przez wiele lat. Będzie nam go cholernie brakować.

Kulturowy wpływ serialu

Breaking Bad to bez wątpienia jeden z najbardziej kultowych i popularnych programów telewizyjnych, jakie kiedykolwiek trafiły na mały ekran. Serial, który po raz pierwszy wyemitowano w 2008 roku, stał się kulturowym fenomenem dzięki wciągającej fabule i ogromnej popularności. Breaking Bad opowiada historię Waltera White’a, skromnego nauczyciela chemii, który, gdy dowiaduje się, że ma raka, zaczyna zajmować się produkcją leków. Serial śledzi niesamowitą podróż White’a od łagodnego, chorego na raka nauczyciela do bezwzględnego bossa narkotykowego.

Breaking Bad to naprawdę jeden z najwspanialszych programów telewizyjnych, jakie kiedykolwiek powstały, a jego ostatni sezon wyemitowany w 2013 roku pozostaje niezapomniany. Serial jest dostępny na Netflixie. 3. Szaleni ludzie. Ten amerykański dramat z epoki przedstawia życie pracowników agencji reklamowej w Nowym Jorku w latach 60. Serial słynie z doskonałej fabuły i wciągających postaci. 4. Pchanie stokrotek. Ten amerykański serial komediowo-fantastyczny ma ciemne i jasne strony: historię Neda, cukiernika, który swoim dotykiem potrafi przywracać ludzi do życia.

Recepcja krytyka

Breaking Bad to doceniony przez krytyków amerykański serial telewizyjny, który został uznany za jeden z najlepszych programów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na małym ekranie. Stworzony przez Vince’a Gilligana serial opowiada o życiu nauczyciela chemii w szkole średniej Waltera White’a, który po zdiagnozowaniu śmiertelnego raka wyrusza z misją zapewnienia przyszłości swojej rodzinie poprzez produkcję i dystrybucję metamfetaminy.

Breaking Bad to naprawdę niesamowity program, zaliczany do najlepszych programów, jakie kiedykolwiek wyemitowano w telewizji. Ale nie wszyscy są z tego powodu szczęśliwi. Życie Waltera White’a w Breaking Bad zmieniło się dramatycznie, odkąd po raz pierwszy pojawił się jako zwykły nauczyciel chemii w liceum. Walter White rozpoczął swoją podróż na ciemną stronę mocy po tym, jak zdiagnozowano u niego nieoperacyjnego raka płuc.

Powiedziano mu, że zostały mu dwa lata życia i zaczął gotować metamfetaminę, aby utrzymać rodzinę po jego śmierci. Zejście Walta w ciemność doprowadziło do jednych z najbardziej szokujących momentów, jakie kiedykolwiek wyemitowano w telewizji. Ale nie wszyscy są z tego powodu szczęśliwi.

Wniosek: najwyżej oceniany serial telewizyjny?

Jeśli chodzi o programy telewizyjne, niewielu może przebić Breaking Bad pod względem uznania krytyków i uwielbienia fanów. Pięciosezonowy serial zdobył wiele nagród i odniósł natychmiastowy sukces po premierze w 2008 roku. Dzięki intensywnej historii, wciągającym postaciom i zapierającym dech w piersiach efektom wizualnym Breaking Bad wywarło niezatarte wrażenie na branży.

Nic dziwnego, że fani wciąż debatują, czy jest to najlepszy serial, jaki kiedykolwiek powstał. Aby uczcić 10. rocznicę serialu, oto 10 faktów o Breaking Bad, których mogłeś nie wiedzieć. 1. Breaking Bad narodził się z desperacji. Vince Gilligan był scenarzystą i producentem The X-Files, ale od lat próbował uruchomić własny program telewizyjny.

Desperacko szukając nowej historii, znalazł ją w nieoczekiwanym miejscu — jadąc przez Nowy Meksyk. Odludny krajobraz stanu i krystalicznie błękitne niebo były inspiracją dla Breaking Bad. 2. Bryan Cranston miał pierwotnie zagrać Hanka Schradera. Oprócz tego, że jest szwagrem Waltera, Hank jest agentem DEA, który pracuje w biurze obok Waltera. Ale Bryan nie chciał grać drugich skrzypiec i zamiast tego poprosił o prowadzenie. 3.