Jeśli wy lub wasz pociechy jesteście miłośnikami komiksów to możecie zacierać ręce bo szykuje się całkiem spora dawka nowości od jednego z najbardziej wiodących wydawców. Mowa oczywiście o tytułowym egmoncie, który w lutym szykuje naprawdę sporą dawkę nowych wydań komiksowych.

W tym gronie znajdą się pozycje z super bohaterskiego uniwersum Marvela, opowieści z odległej galaktyki w uniwersum Gwiezdnych Wojen oraz sporo propozycji dla najmłodszych takich jak Kacze Opowieści czy Lucky Lucke. Dokładną rozpiskę wszystkich najciekawszych pozycji znajdziecie na samym końcu artykułu.

Warto jeszcze przypomnieć, że Egmont już od lat może poszczycić się wydawaniem wysokiej jakości produktów. Warto tutaj chociażby przypomnieć jego odświeżoną serię komiksów Star Wars z uniwersum Legend lub ponownie puszczone w obieg najpopularniejsze historie superbohaterów z Marvela takich jak Spider Man lub odświeżone przygody naszego Rodzimego Thorgala.

No dobra ale czego konkretnie możemy spodziewać się w lutym? Poniżej znajdziecie szybkie opisy naszym zdaniem najbardziej interesujących pozycji.

Komiksy Marvel Comics oraz DC Comics

Jak już powyżej wspomnieliśmy czeka nas kilka naprawdę interesujących wydań spod stajni zarówno Marvela jak i DC więc fani zarówno jednego jak i drugiego obozu znajdą tutaj coś dla siebie.

„Batman Knightfall: Koniec Mrocznych Rycerzy. TOM 4”

Seria Batman Knightfall to jedno z najważniejszych komiksowych wydarzeń w całym uniwersum DC, które w latach 90 wstrząsnęło wszystkimi czytelnikami. Od wydania oryginału minęło już dobre 30 lat, jak ta historia się zestarzała? Czy dalej trzyma poziom?

Można powiedzieć, że te trzy dekady sprawiły, że opowiedziana historia upadku tytułowego mrocznego rycerza trzyma jeszcze wyższy poziom niż wcześniej. Całość praktycznie w ogóle się nie zestarzała i pokazała, że ząb czasu nie jest w stanie wyrządzić jej krzywdy.

Jest to już 4 z 5 tomów. Batman niemogący już po spotkaniu z Bane’em pełnić roli obrońcy Gotham zostawia jego bezpieczeństwo w rękach swojego następcy, którym jest Jean-Paul Valley. Bruce natomiast razem z Alfredem wyruszają na poszukiwania dr Shondry Kinsolving.

Akcja z czasem nabiera coraz większego tempa a tajemnicze zaginięcie Pani dr prowadzi głównego bohatera w głąb coraz mroczniejszych i niespodziewanych tajemnic. Napięcia towarzyszy czytelnikowi aż do samego końca.

Za napisanie historii odpowiadają takie legendy świata komiksu jak Chuck Dixon, Doug Moench oraz Alan Grant. Za rysunki i kreskę natomiast równie światowi rysownicy czyli Graham Nolan, Jim Belent czy Bret Blevins.

Jeśli jesteś fanem batmana i nie znasz jeszcze tej historii to musisz zapoznać się z całym cyklem, natomiast jeśli lubisz mroczne historie utrzymane w klimatach superbohaterskich to także jest to pozycja wręcz idealna dla ciebie.

„Amazing Spider-Man. Epic Collection. Każdy za każdym”

Jest to tytuł spod cyklu Marvel Classics czyli zbiorczych wydań o najpopularniejszych bohaterach całego komiksowego uniwersum. Tym razem na tapetę został wzięty nie kto inny niż przyjazny pająk z sąsiedztwa czyli Spider-Man, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jeden z najpopularniejszych bohaterów ekranowych jak i komiksowych.

W tej historii Peter Parker będzie musiał przetrwać rewanż z Trisentinelem. Do tego zostaje on wciągnięty w niezly bałagan związany z pomocnikiem innego legendarnego bohatera. W historii pojawią się wszystkim znani bohaterowie tacy jak Iron Man, Czarna Pantera czy Moon Knight (który doczekał się jakiś czas temu bardzo udanego serialu na platformie Disney+).

Zmierzyć natomiast będą musieli się z jednymi z najniebezpieczniejszych złoczyńców w historii Marvel Comics czyli z Ultronem oraz King Pinem. Jak zakończy się wybuchowa i nieprzewidywalna wendeta prowadzona przez bohaterów? Trudno powiedzieć, jednak jedno jest pewne. Nikt nie jest tam bezpieczny.

Za historie wchodzące w skład albumu odpowiadają twórcy tacy jak Steve Ditko, Charles Ves czy Erik Larsen.

Przyszłe komiksy ze świata Star Wars

Jeśli jesteś miłośnikiem przygód rozgrywających się dawno dawno temu w odległej galaktyce to także możesz przygotować się na kilka interesujących nowości. Znajdziesz tutaj zarówno starych i kochanych przez fanów bohaterów jak i zupełnie nowe postacie, które dopiero zawitały do nowego kanonu.

„Star Wars. Wojna łowców nagród. Jeszcze jedno zadanie”

Jeśli stęskniliście się za klasycznymi bohaterami a w szczególności tymi pochodzącymi z pół świadka to jest to pozycja idealna dla was. Boba Fett, IG-88 czy Han Solo to tylko niektóre z postaci, z którymi przyjdzie nam się spotkać na łamach tej komiksowej historii.

Jest to jeden pełny komiks liczący 136 stron dzięki czemu sięgnąć może po niego niemalże każdy. Zarówno zagorzały fan jak i ktoś zupełnie nowy i dopiero wchodzący w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Nie jest tutaj wymagana znajomość żadnych wcześniejszych komiksów, seriali czy nawet filmów kinowych.

Akcja historii rozgrywa się pomiędzy V a VI częścią filmów zaraz po zakończeniu „Imperium Kontratakuje” i skupia się na postaci Boba Fetta, który ma dostarczyć zahibernowanego Hana Solo prosto do swojego zleceniodawcy Jabby.

Jednak wartościowy jeniec skupia uwagę również innych łowców co prowadzi ostatecznie do wydarzenia znanego w całej galaktyce jako wojna łowców nagród. Konflikt zaczyna obejmować coraz więcej regionów i zabiera w nim głos także coraz większa liczba znaczących nazwisk.

Za scenariusz całej historii odpowiadają między innymi Alyssa Wong, Daniel Jose Older czy Justina Ireland. Ilustratorami natomiast są Luca Pizaari, Ibraim Roberson, Guiu Vilanova, Kei Zama czy David Baldeon.

„Star Wars. Wielka Republika. Koniec Jedi. Tom 3”

Wielka Republika to zupełna świeżość w uniwersum gwiezdnych wojen. Jest to okres, który został dodany do kanonu zaledwie w okolicach 2020 roku. Opowiada on historie mające miejsce kilkaset lat przed wydarzeniami znanymi z filmów. Jest to moment w historii galaktyki gdzie zakon jedi znajduje się u szczytu swojej potęgi.

Akcja komiksu jak możecie się domyśleć jest kontynuacją historii opowiedzianych w dwóch poprzednich tomach serii. W tej części rycerze Jedi są zmuszeni do przeprowadzenia brawurowej akcji ratunkowej w chwili gdy nieobliczalni Nihillowie zaczynają rozpętywać niewyobrażalny terror!

Avar Kriss robi co może by wymierzyć sprawiedliwość Lournie Dee. Jednak czy Stellan Gios i rada są w tej kwestii jednomyślni? Keeve Trennis zmaga się z traumą, którą przywiózł ze sobą z bazy Nihilów a prawda o Sskeerze wychodzi na jaw!

Za scenariusz historii jest odpowiedzialny Cavan Scott oraz Charles Soule. Za ilustracjami natomiast stoją Georges Jeanty, Ario Anindit i Guillermo Sanna.

Pozycje dla najmłodszych na początku 2023 roku

Nie zabrakło również pozycji dla najnowszych. Znajdziecie tutaj zupełnie nowe pozycji oraz odświeżone formy klasycznych historii dla dzieci i młodzieży z wcześniejszych lat. Jeśli chcecie wprowadzić swoje dziecko w świat komiksu albo sami jesteście fanami chociażby postaci takich jak Kaczor Donald to bez wątpienia jesteście targetem.

„Kaczogród. Carl Barks. Papuga z Singapuru i inne historie z lat 1945 – 1946”

Jest to licząc 240 stron komiksowy album zawierający wszystkie najpopularniejsze przygody Kaczora Donalda i nie tylko z lat 1945 – 1946. Poza postacią popularnego kaczora będziemy mieli również okazję spotkać trójkę jego bratanków znanych z bardzo popularnego cyklu pt. „Kacze Opowieści”.

Całość zwiera aż kilkanaście kultowych historii, które nie zestarzały się do dzisiaj mimo upływu aż 77 – 78 lat od swojej premiery. Są to prawdziwe ponadczasowe klasyki, które potrafią rozśmieszyć zarówno dzieci jak i dorosłych.

UWAGA! Jednak jeśli nie jesteś dzieckiem ani nie jesteś fanem klasycznego Disney’owskiego humory znanego chociażby z animacji takich Myszka Mickey, Kaczor Donald czy Kacze Opowieści to te przygody nie sprawią, że zmienisz swoje nastawienie. Jest to po prostu więcej tego co kochają starzy fani.

Scenarzystą oraz ilustratorem omawianych opowiadań jest nie kto inny jak sam Carl Barks czyli legenda świata komiksu sama w sobie mogąca być stawiana na równi z samym Waltem Disney’em.

„Smerf Czarnoksiężnik. Tom 7”

Kto nie zna smerfów? Jeśli nie z komiksów to przynajmniej z kultowej także w Polsce animacji o tym samym tytule. Jest to idealny wybór dla najmłodszy. Oryginalny i ciekawy humor połączony z miłą dla oka kreską. Jednak czy to pozycja tylko dla dzieci? Szczerze przyznam się, że smerfy to moje małe Guilty Pleasure i uwielbiam wracać od czasu do czasu na krótką chwilę czy to do animacji czy do komiksów.

Pomimo, że jest to 7 Tom serii to znajomość pozostałych nie jest absolutnie wymagana aby dobrze zrozumieć i bawić się z całością. Tomy są wydawane jako zbiory kilku niezależnych historii. Tutaj znajdziemy trzy opowiadania pod następującymi tytułami. „Smerf Czarnoksiężnik”, „Pułapki na Smerfy”, „Zakochani w Smerfetce”.

Za scenariusz oraz ilustracji odpowiada oczywiście nie kto inny jak sam Peyo czyli „ojciec” smerfów. Seria przygód niebieskich stworków jest kontynuowana do dzisiaj. Dzieło zmarłego w 1992 roku Peyo jest dalej ciągnięte przez jego syna Thierry’ego.

Wszystkie nowości na początku 2023 roku (H2)

Powyżej zdecydowałem się na bliższe przybliżenie kilku moim zdaniem najbardziej interesujących nowości, których możemy wyczekiwać w grudniu. Poza nimi oczywiście pojawi się więcej tytułów. Pełną listę pozycji, których nie wymieniliśmy możecie znaleźć poniżej.

„Gigant Poleca. Tom1. Złoty jublieusz”

Zbiorowy album z przygodami Sknerusa McKwacza zawierający ponad 256 stron. W opowiadaniach możemy spotkać również Myszkę Miceky czy Donalda.

„Gigant Poleca Extra. Tom 1. GALAXY II”

Przygody Donalda oraz jego bratanków muszących zmierzyć się z niebezpiecznym zagrożeniem z kosmosu. Kolejny zbiorowy album zawierający wszystkie przygody z danego cyklu zamknięte w ponad 300 stronach.

„Kaczor Donald. Magazyn 1”

Kolejne humorystyczne przygody popularnego kaczora okraszone całą masą humoru zarówno dla najmłodszych jak i tych starszych odbiorców. Jeśli uwielbiasz Disney’a to jest to coś dla ciebie.

„Asterix. Imperium Smoka”

Jest to komiks bazujący na premierzy filmu o najsłynniejszych galach świata, który będzie miał premierę w kinach już w lutym 2023 roku. Asterix wraz z Obelixem wyruszają do Chin aby ponownie przeżyć niesamowite przygody.

„Lucky Lucke. Wyjęci spod prawa. Tom 6”

Kolejny klasyczna seria, która zostaje na nowo wydana i odświeżona by także młodsi mieli okazję zapoznać się z przygodami słynnego kowboja. Jest to już 6 część z serii przygód Lucy Lucka”

„Batman. Ziemia Jeden. Tom 3”

To już trzecia część alternatywnych przygód Batmana dziejąca się na tak zwanej Ziemi Jeden. Mroczna oraz ciężka historia z zaskakującymi zwrotami akcji. Każdy fan batmana będzie czuł się jak w niebie.

„Sandman Uniwersum. Dom Szeptów – Obserwatorzy. Tom 3”

Jest to trzecia i jednocześnie ostatnia część historii z uniwersum Sandmana o bogini Erzulie. Idealna pozycja dla fanów twórczości Neila Geimana zarówno wizualnie jak i pod kątem opowiadanej historii.

„Superman. Ten, który spadł”

Zupełnie nowe przygody najsłynniejszego superbohatera w historii. Historia przedstawia nam konsekwencje wydarzeń z opowiadania „Nieskończona Granica” i wprowadza w zupełnie nową erę przygód herosa.