Dawid Podsiadło to jeden z najbardziej utalentowanych i odnoszących sukcesy polskich wokalistów ostatniej dekady. Na scenie muzycznej obecny jest od 2012 roku, swoją karierę rozpoczął w wieku 18 lat debiutanckim albumem „Time to Begin”. Od tego czasu osiągnął ogromny sukces zarówno w Polsce, jak i za granicą, stając się powszechnie uznanym piosenkarzem i autorem tekstów z imponującym repertuarem. Jego piosenki zdobyły wiele nagród i zyskały miliony wyświetleń na Youtube i Spotify. We wrześniu 2012 roku Podsiadło wydał swój pierwszy singiel „Pieśń”. Utwór odniósł ogromny sukces i zdobył prestiżową nagrodę Eska Music Award za najlepszy debiutancki utwór roku. Teledysk został nakręcony na ulicach Warszawy i wyreżyserowany przez Borysa Lankosza. Piosenka stała się hitem w radiu, a Podsiadło zaczął występować na żywo. Teledysk został pokazany po raz pierwszy w MTV w Polsce 24 marca 2007 roku. Piosenka zajęła 14 miejsce w polskiej TVP2 Lista Przebojów Programu Trzeciego. Teledysk do drugiego singla „Szaleństwo” ukazał się 28 września 2012 roku i ma bardziej artystyczne podejście. „Szaleństwo” zadebiutowało na 27. miejscu listy „Billboard” 200, sprzedając się w 13 000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu. Album sprzedał się w 40 000 egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych od maja 2015 r.

Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło przez ostatnią dekadę był niepowstrzymaną siłą na polskiej scenie muzycznej. Jego droga do sławy w 2011 roku debiutanckim albumem „Dawid Podsiadło” sprawiła, że stał się jednym z najpopularniejszych artystów w Polsce. Jego unikalne brzmienie łączy w sobie elementy rocka, popu, folku i muzyki elektronicznej, tworząc wyraziste brzmienie, które przemawia do szerokiej publiczności. Dawid Podsiadło – Oficjalny Teledysk „Pogodynka”. W 2011 roku debiutancki album Dawida Podsiadło „Dawid Podsiadło” pokrył się platyną.

Wczesne życie: początki piosenkarza

Dawid Podsiadło to nazwisko, które stało się synonimem sukcesu, uznania krytyków i pionierskiego talentu w polskiej branży muzycznej. Ten wszechstronnie utalentowany artysta od ponad dekady podbija polskie sceny, a jego muzyka wciąż podbija serca publiczności na całym świecie. Jego kariera rozpoczęła się wraz z wydaniem debiutanckiego albumu w 2012 roku, który spotkał się z niezwykle pozytywną reakcją zarówno fanów, jak i krytyków. Od tego czasu Podsiadło wydał jeszcze dwa albumy: „Czas na prawdę” i „Kochaj mnie jak nikt inny”. Muzyka Podsiadły została wykorzystana w kilku serialach telewizyjnych, reklamach i filmach. Poza karierą muzyczną Podsiadło jest także aktorem, wystąpił w spektaklu „Sen nocy letniej” w reżyserii Wiesława Hołdysa. Brał także udział w nagraniach kilku ścieżek dźwiękowych do polskich filmów, przede wszystkim „Dekameronu” (1973) w reżyserii Jerzego Hoffmana. W latach 1985-1998 był żonaty z aktorką Anną Jankowską.

Popularność: Droga do sławy

Od wydania debiutanckiej płyty w 2012 roku Dawid Podsiadło jest artystą wyróżniającym się na polskiej scenie ostatniej dekady. Jego styl muzyczny można określić jako eklektyczną mieszankę muzyki elektronicznej, jazzu, popu i folku. Jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich artystów, zdobywcą wielu nagród, w tym czterech Fryderyków i MTV Europe Music Award dla Najlepszego Artysty Polskiego w 2014 roku. W 2016 roku Dawid Podsiadło wydał swój ostatni album „Długa droga przed nami”. Płyta była nominowana do 8 Fryderyków. To także najbardziej udany niezależny debiut polskiej branży muzycznej w historii. „Długa droga przed nami” uzyskała w Polsce 3-krotną platynę od Polskiego Towarzystwa Przemysłu Fonograficznego (ZPAV) za sprzedaż 60 000 egzemplarzy. Album został również wydany w Niemczech i osiągnął 6. miejsce na niemieckich listach przebojów. W 2002 roku jako pierwszy singiel zespołu ukazał się utwór „Kocham Cię”. Dotarł na szczyty polskich list przebojów. Pierwszy album zespołu, „The Taste of Life”, ukazał się w 2005 roku. Został certyfikowany przez ZPAV jako diament i sprzedał się w ponad 300 000 egzemplarzy.

Styl muzyczny: Wyjątkowo melancholijny

W ostatniej dekadzie Dawid Podsiadło był wielkim fenomenem polskiej branży muzycznej. Jego debiutancki album „Comfort and Happiness” wydany w 2014 roku odniósł błyskawiczny sukces, szybko stając się jednym z najlepiej sprzedających się albumów roku. Od tego czasu zdobył wiele nagród za swoją muzykę, w tym dwie MTV Europe Music Awards dla najlepszego polskiego wykonawcy oraz trzy Fryderyki (Polskie Nagrody Muzyczne) za Album Roku i Artystę Roku. Jest także laureatem Fryderyka w kategorii Piosenka Roku. Dawid Podsiadło dokonał ostatnio drugiego przełomu swoim nowym singlem „In Your Head”, który podbija polskie listy przebojów. W piosence śpiewa urodzona w Polsce piosenkarka Lucy Neatby. Dawid Podsiadło jest synem nieżyjącego już polskiego muzyka i autora tekstów Waldemara Podsiadło. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uzyskał dyplom z jazzu i improwizacji. Jest kierownikiem Zespołu Jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach.

Wpływ na polską scenę muzyczną: wpływ na pokolenie

Dawid Podsiadło to niezwykle popularny i uznany artysta, który w ciągu ostatniej dekady wyrobił sobie markę w Polsce. Karierę rozpoczął od zwycięstwa w polskiej edycji X-Factor w 2012 roku i od tego czasu stał się jednym z najbardziej wpływowych muzyków w kraju. Swój sukces zawdzięcza unikalnej mieszance muzyki pop i poetyckich tekstów, a także umiejętności porywania publiczności swoją surową energią podczas występów na żywo. Jego najnowszy album „Honeymoon” ukazał się w 2015 roku i zebrał wiele pochwał zarówno od krytyków, jak i fanów. Album był nominowany do nagrody Grammy za najlepszy album taneczny/elektroniczny, a także zdobył nagrodę Grammy za najlepsze nagranie taneczne. W 2016 roku wydał swoją pierwszą książkę zatytułowaną „Lust For Life: The Poetry of Lana Del Rey”. Według jego oficjalnej strony internetowej obecnie pracuje nad nowym albumem zatytułowanym „Lust for Life”.

Udana kariera: albumy, nagrody i trasy koncertowe

Dawid Podsiadło to nazwisko znane daleko poza polską sceną muzyczną. W ostatniej dekadzie stał się fenomenem polskiej sceny, ugruntowując swoją pozycję jednego z najwybitniejszych i najbardziej lubianych wokalistów i autorów piosenek w kraju. Jego twórczość odznacza się niezwykłą zdolnością dostosowywania się do współczesnych trendów muzycznych, co przyniosło mu ogromną sławę nie tylko w Polsce, ale iw całej Europie. Otrzymał wiele nagród, w tym prestiżową nagrodę „Fryderyka” polskiego przemysłu muzycznego. Jest także laureatem innych ważnych nagród, m.in. „Paszportu Polityki”, „Superjedynki” czy „Głosu”. Jest laureatem programu „Kultura 2000”. Nagrywał z takimi muzykami jak Michał Urbaniak, Dave Holland, Urszula Dudziak czy Henryk Miśkiewicz. Jest także członkiem grupy „Masta”. Jednym z jego najważniejszych osiągnięć jest powołanie nowej Orkiestry Filharmonii Jazzowej, która zdobyła wiele prestiżowych nagród. Jego własny zespół, który nazwał „Kwintet”, powstał w 1994 roku i intensywnie koncertował w całej Europie.

Wniosek: trwałe dziedzictwo

Dawid Podsiadło przez ostatnią dekadę był wielkim fenomenem polskiej sceny. Swoją przygodę rozpoczął od wygrania drugiego sezonu X-Factor Polska w 2012 roku i od tego czasu wydał pięć albumów solowych i dwie EP-ki, które spotkały się z uznaniem krytyków. Był nominowany do wielu nagród, a także zdobył kilka z nich. W tym roku zdobył główną nagrodę dla najlepszego artysty na gali MTV Europe Music Awards w Londynie. Dawid jest artystą wszechstronnym, a jego muzyka inspirowana jest wieloma gatunkami, od soulu i R&B po jazz i funk. Jego niesamowity głos, charyzmatyczna prezencja sceniczna i uroda sprawiły, że stał się gwiazdą. Grał na najbardziej prestiżowych europejskich festiwalach muzycznych, takich jak Glastonbury, Roskilde czy Sziget. Wspierał także Beyoncè podczas jej europejskiej trasy koncertowej i śpiewał z nią na gali MTV Europe Music Awards w Londynie. Dawid wystąpił w wielu programach telewizyjnych, m.in. The Voice Of Poland, Must Be The Music i Top Model. Jego muzyka jest często wykorzystywana w filmach i programach telewizyjnych, takich jak Bates Motel i Pretty Little Liars. Krakowski koncert to pierwszy przystanek na jego europejskiej trasie koncertowej, która zabierze go do największych miast, takich jak Berlin, Hamburg, Londyn czy Paryż.