Roksana Węgiel to najmłodsza i najpopularniejsza piosenkarka, która w ostatnich latach wdarła się na scenę muzyczną. W wieku zaledwie 14 lat osiągnęła niesamowity sukces, urzekając publiczność swoim pięknym głosem i chwytliwymi popowymi melodiami. Po raz pierwszy zyskała sławę, kiedy wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2018 piosenką „Anyone I Want to Be”. Jest uczennicą Liceum Muzyczno-Artystycznego w Kielcach. Jej nauczycielem śpiewu jest Jolanta Polak. Brała udział w spektaklu muzycznym „Willa dobra i zła” w Kielcach, gdzie wcieliła się w rolę Karoliny. Brała także udział w musicalach Dźwięki muzyki, Grek Zorba, Sklepik z horrorami oraz Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze. W 2003 roku ukończyła liceum z dyplomem ekonomii. Pracowała również jako modelka, zdobiąc okładkę Teen Vogue w kwietniu 2004 roku.

Jako dwudziestolatka spotykała się z muzykiem Joe Jonasem (z zespołu The Jonas Brothers). Umawiała się także z piosenkarzem Nickiem Jonasem i aktorem Cody Linleyem. Od 2012 roku jest zaręczona z aktorem Mattem Prokopem, a ślub wzięli 1 września 2016 roku. W 2011 roku Cyrus podpisał kontrakt z Metro Station jako wokalista rezerwowy. Wystąpiła także na drugim albumie studyjnym zespołu, „New York Minute” (2011). W następnym roku pojawiła się w teledysku do ich singla „She’s My Man”.

Kim jest Roksana Węgiel?

Mając zaledwie 16 lat, polska piosenkarka Roksana Węgiel jest jedną z najbardziej utytułowanych i popularnych współczesnych młodych artystek. Osiągnęła niezwykły poziom sukcesu w branży muzycznej i otrzymała wiele nagród i wyróżnień. W 2018 roku została najmłodszą w historii zwyciężczynią polskiej wersji X Factor, co przyniosło jej międzynarodową sławę. Od tego czasu wydała wiele albumów i singli, które stały się popularne wśród słuchaczy na całym świecie. Piosenkarka urodziła się w 2000 roku w Warszawie i zaczęła śpiewać w wieku czterech lat. Zawsze interesowała się muzyką, zwłaszcza popem. Kiedy miała 10 lat, zaczęła brać lekcje śpiewu i występowała z zespołem w swojej szkole. Jej pierwszy singiel „Zakochaj się w sobie” ukazał się w 2016 roku pod nazwą „Ania”. Była uczestniczką programu X Factor Polska w 2018 roku, gdzie zajęła szóste miejsce.

Wczesna kariera

W wieku zaledwie piętnastu lat Roksana Węgiel stała się jedną z najpopularniejszych młodych wokalistek na świecie. Urodzona w Polsce, zyskała sławę po wygraniu Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2018 piosenką „Anyone I Want To Be”. Od tego czasu jej sława rozprzestrzeniła się w całej Europie i poza nią, ponieważ ludzie są zachwyceni jej potężnym głosem i inspirującymi tekstami. Roksana skomponowała i napisała wiele własnych piosenek, pokazując, że jest niezwykle utalentowaną artystką, która potrafi wyrazić siebie na wiele sposobów. Karierę rozpoczęła na początku XXI wieku, zdobywając popularność w kilku programach muzycznych. Jej wielki przełom nastąpił w 2006 roku, kiedy wydała swój album „Bolero”. Niedługo potem wydała kolejny przebój zatytułowany „Legenda”, na którym znalazł się duet z Rusłaną. W tym samym roku wydała swój singiel „Alarm”, który zdobył nagrodę za najlepszy taniec na rosyjskiej MTV Video Music Awards.

W 2007 roku Strelkova została oskarżona o plagiat przez muzyka Alexandra Coatesa.

Przełom w 2018 roku

Roksana Węgiel szturmem podbiła branżę muzyczną w wieku zaledwie 16 lat. Dzięki swojemu potężnemu głosowi i urzekającej prezencji scenicznej Roksana szybko stała się jedną z najpopularniejszych piosenkarek w Europie i poza nią. Polska piosenkarka i autorka tekstów po raz pierwszy zyskała rozgłos, kiedy wygrała polską wersję The Voice Kids w 2018 roku i od tego czasu jej gwiazdorska pozycja stale rośnie. Dlatego postanowiliśmy stworzyć listę piosenek Roksany Węgiel – zobaczmy, co tu mamy.

W 2018 roku piosenkarka dała się poznać nie tylko w Polsce, ale i za granicą. To efekt jej występów w polskiej wersji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” oraz udziału w konkursie Eurowizja 2018. Album zawiera 18 utworów:

– „Live for the night” – singiel z teledyskiem wydany w 2017 roku, który znalazł się w gronie 10 najczęściej słuchanych polskich piosenek w 2017 roku według listy TOP100 udostępnionej przez serwis YouTube.

Międzynarodowy sukces

Roksana Węgiel to niesamowita młoda piosenkarka, która szybko stała się jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce. Mając zaledwie 13 lat, Roksana osiągnęła tak wiele sukcesów i nadal rośnie w siłę. Po raz pierwszy zyskała sławę po wygraniu Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w 2018 roku i od tego czasu wydała wiele singli, które znalazły się na szczycie list przebojów. Jej muzyka wykracza poza wiek i gatunek, przemawiając zarówno do młodszych, jak i starszych odbiorców. Jej album „Roksana Węgiel” osiągnął 2. miejsce na polskich listach przebojów i uzyskał status platynowej płyty, a jej najnowszy singiel „Lotto” osiągnął 1. miejsce w Polsce. Jej piosenki znalazły się także w polskiej wersji gry wideo „Dance Dance Revolution”.

Węgiel urodził się w Warszawie w rodzinie muzyków jazzowych. Zaczęła grać na pianinie w wieku czterech lat, a później dodała do swojego repertuaru gitarę, flet i saksofon.

Styl muzyczny i nagrody

Roksana Węgiel to 16-letnia polska piosenkarka, która szybko stała się jedną z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych młodych wokalistek swojego pokolenia. Urodzona w Głogowie w Polsce, zyskała sławę po wygraniu Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2018 piosenką „Anyone I Want To Be”. Dzięki sukcesowi Roksana była zapraszana na międzynarodowe festiwale muzyczne i prezentowała swój talent w wielu krajach Europy. Została również zaproszona do występów na kilku ważnych wydarzeniach, takich jak inauguracja prezydenta RP w 2018 roku.

Roksana Węgiel od najmłodszych lat pasjonowała się muzyką. Zaczęła śpiewać w szkole, a potem z przyjaciółmi i członkami rodziny. W wieku 8 lat zaczęła grać na pianinie i komponować własne utwory.

Jako nastolatka Roksana Węgiel skupiała się na konkursach i olimpiadach wokalnych. Zdobyła kilka nagród w wielu kategoriach, takich jak pop/rock, jazz, soul i blues.

Percepcja publiczna

Roksana Węgiel jest najmłodszą wokalistką, która odniosła bezprecedensowy sukces w branży muzycznej. Mając zaledwie 15 lat, zdążyła już wyrobić sobie markę w Europie i poza nią. Jej kariera muzyczna rozpoczęła się od zwycięstwa w polskiej edycji The Voice Kids w 2018 roku. Od tego czasu wydała kilka singli, które podbiły listy przebojów i pokryły się platyną w Polsce i poza jej granicami. W 2019 roku była nominowana do prestiżowej nagrody w kategorii Najlepszy polski wykonawca na gali MTV Europe Music Awards.

Pierwszy album Roksany „YOU & I” ukazał się 20 czerwca 2019 roku i już w Polsce pokrył się platyną. Płyta została wydana przez Warner Music Polska.

Ma syna, urodzonego w czerwcu 2017 r.

Wniosek: Wpływ Roksany Węgiel

Roksana Węgiel to jedna z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych młodych wokalistek współczesnego przemysłu muzycznego. Mając zaledwie piętnaście lat, zdążyła już wyrobić sobie markę swoim potężnym głosem i uduchowionym pisaniem piosenek. Wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2018 w Polsce, dzięki czemu stała się znana w całej Europie. Od tego czasu Roksana wydała kilka singli i albumów, co jeszcze bardziej ugruntowało jej status młodej gwiazdy.