Ikoniczna postać Hulka z Marvel Comics jest znana ze swojej ogromnej siły i mocy, co czyni go jednym z najpopularniejszych superbohaterów w komiksowym wszechświecie. Jego zielona skóra i niesamowita zaciekłość uczyniły go ulubieńcem fanów od pokoleń, ponieważ pojawił się w niezliczonych komiksach od swojego debiutu w 1962 roku. Przez lata Hulk został uznany za jednego z najsilniejszych członków Avengers i nadal demonstruje jego niesamowite zdolności raz po raz. Siła Hulka jest często porównywana do najsilniejszych postaci we wszechświecie Marvela, a nawet do niektórych z najpotężniejszych istot spoza świata. Jako Hulk, podstawowy poziom siły Bannera wynosi początkowo 75 ton. Promieniowanie gamma, które go zmutowało, zwiększyło wszystkie jego możliwości fizyczne do nadludzkich poziomów. Dawka była wystarczająca, aby Banner urósł do ponad 7 stóp wzrostu, a każda z jego kończyn, w szczególności pięści, stała się zauważalnie większa. W „The Incredible Hulk” nr 1 (maj 1962)

Pochodzenie Hulka

Marvel Comics stworzył jedne z najbardziej ukochanych postaci w historii komiksów, z których żadna nie jest bardziej kultowa niż Incredible Hulk. Znany ze swojej ogromnej siły, Hulk jest jednym z najsilniejszych Avengersów w komiksach. Jest gigantycznym zielonym humanoidem o nadludzkich mocach, pierwotnie stworzonym przez Stana Lee i Jacka Kirby’ego w 1962 roku. Jego alter ego Bruce Banner to inteligentny naukowiec, który wpada w furię i przekształca się w Hulka. Postać pojawiła się w wielu filmach i programach telewizyjnych, a Mark Ruffalo grał Bruce’a Bannera w filmach Avengers. Hulk to niezwykle potężna istota zdolna do zadawania ogromnych obrażeń zarówno swoim przeciwnikom, jak i sojusznikom. Hulk jest również znany ze swojej zdolności do regeneracji z prawie każdej rany. 10 . Ant-Man/Giant-Man. Ant-Man, stworzony przez Stana Lee i Jacka Kirby’ego w 1962 roku, jest superbohaterem, który ma moc zmniejszania się i powiększania.

Moce i zdolności

Hulk jest najsilniejszym ze wszystkich Avengersów w uniwersum Marvel Comics. Hulk, kultowa postać, pojawił się w wielu opowieściach od czasu swojego debiutu w 1962 roku. Jest potężną siłą natury, o nieograniczonej sile i wytrzymałości, a także niezłomną wolą czynienia tego, co słuszne. Jego wściekłość i odporność uczyniły z niego inspirującą postać dla pokoleń czytelników komiksów. Hulk został stworzony przez Stana Lee i Jacka Kirby’ego. Po raz pierwszy pojawił się w The Incredible Hulk. (1962). Edycja osobowości. Hulk to duży, zielony, muskularny humanoidalny potwór o niesamowitej sile. Jest alter ego doktora Bruce’a Bannera, fizycznie słabego, wysoce inteligentnego i powściągliwego emocjonalnie fizyka. Jako Hulk, Banner jest w stanie natychmiast przekształcić się w ogromnego, muskularnego, zielonoskórego olbrzyma, posiadającego siłę fizyczną znacznie większą niż jakikolwiek człowiek.

Mocne strony Hulka

Incredible Hulk to jeden z najbardziej znanych i lubianych superbohaterów w historii komiksu. Jest integralną częścią Marvel’s Avengers, będąc najsilniejszym bohaterem w drużynie. Jego historia sięga 1962 roku, kiedy po raz pierwszy pojawił się w komiksie i od tego czasu stał się ważną postacią w świecie komiksów. Jego niesamowita siła była przedstawiana przez lata, gdy Hulk walczył z jednymi z najtrudniejszych złoczyńców w komiksach. Hulk jest jednym z najpopularniejszych superbohaterów w komiksach, a jego pierwszym występem w filmie był The Incredible Hulk, w którym wystąpił Edward Norton jako Bruce Banner. W 2008 roku Marvel wypuścił The Incredible Hulk z Edwardem Nortonem w roli głównej i wyreżyserowany przez Louisa Leterriera. Ten film rozpoczął się od narracji lektora samego Edwarda Nortona, a następnie karty tytułowej z tytułem filmu i datą jego premiery. Kiedy skończył, film zaczął się od Edwarda Nortona (jako on sam) rozmawiającego przez telefon ze swoim agentem. Jego agent powiedział mu, że został obsadzony w filmie przez Johna Malkovicha i zapytał go, czy chce pojechać do Nowego Jorku.

Słabości

Od swojego pierwszego pojawienia się w 1962 roku Hulk jest jedną z najbardziej kultowych postaci w komiksach. Znany jest ze swojej niesamowitej siły i zdolności do niszczenia wszystkiego, co stanie mu na drodze. Hulk jest członkiem-założycielem Avengers, łatwo uważanym za najsilniejszego z nich. Jego napędzana gniewem moc czyni go jedną z najpotężniejszych postaci we wszystkich komiksach, więc nic dziwnego, że pozostaje popularny wśród fanów na całym świecie. Jednak popularność Hulka jest często ograniczana przez jego wygląd. Jego zielona skóra, masywne mięśnie i dziwne rysy twarzy nie czynią go kimś, kogo chciałbyś zabrać do domu na spotkanie z rodzicami. Jest jednak jedna rzecz w Hulku, którą wielu fanów uważa za atrakcyjną. Jego mięśnie są prawie tak duże jak jego serce, o czym świadczy jego chęć ochrony i pomszczenia tych, których kocha. Hulk jest idealnym bohaterem na czas wielkiego zamieszania i dobrze, że jest tutaj, aby uratować sytuację.

Godne uwagi wyczyny

Hulk od dawna uważany jest za jedną z najpotężniejszych postaci w komiksach, a wielu czytelników jest zafascynowanych jego niesamowitą siłą. Gigantyczny zielony Avenger pojawił się kilka razy w komiksowym uniwersum Marvela od czasu swojego debiutu w 1962 roku i stał się podstawą serii. Dzięki swojej brutalnej sile i niewrażliwości nie ma wątpliwości, że Hulk jest jednym z najpotężniejszych Avengers, jaki kiedykolwiek zdobił stronę. POWIĄZANE: 10 najpotężniejszych wcieleń Hulka, ranking. Istnieje jednak wiele nieporozumień na temat Hulka, które przedostały się do głównego nurtu. Oto dziesięć faktów, których możesz nie wiedzieć o Incredible Hulk. 1. Hulk nie był pierwszym zielonym potworem w komiksach. Kiedy czytelnicy myślą o pierwszym potworze, który pojawił się w komiksach, często myślą o Potworach Frankensteina lub Swamp Thing. Jednak tak naprawdę była inna postać, która była pierwsza. W 1933 roku, pięć lat przed pierwszym numerem The Incredible Hulk, w numerze 1 Marvel Comics pojawił się potwór. Potwór nazywał się „Gargulec” i pojawił się w ponad dwudziestu numerach.

Wpływ na komiksy

Hulk to jedna z najbardziej kultowych postaci w historii komiksu. Znany ze swojej niesamowitej siły i słynnego hasła „Hulk Smash”, gigant o jadeitowej skórze jest ulubieńcem fanów od czasu jego pierwszego pojawienia się w komiksie Marvel Comics „The Incredible Hulk. 1” w 1962 roku. Przez lata scenarzyści Marvela konsekwentnie przedstawiali go jako jeden z najsilniejszych Avengersów w ich komiksowym wszechświecie. Zmierzył się z niektórymi z najtrudniejszych złoczyńców i za każdym razem wychodził na wierzch. Hulk pojawił się w kilku filmach animowanych i filmach fabularnych, w tym w przeboju kasowym The Incredible Hulk z 2008 roku z Edwardem Nortonem w roli głównej. Jednym z największych wpływów na Marvel Comics od lat pięćdziesiątych do sześćdziesiątych była praca Jacka „The King” Kirby’ego. Kirby był twórcą niektórych z najbardziej kultowych postaci z komiksów Marvela, w tym Fantastycznej Czwórki, X-Men i Thora. Kirby współtworzył także The Hulk ze scenarzystą Stanem Lee w 1962 roku.

Wniosek

Hulk jest jedną z najbardziej kultowych i potężnych postaci w komiksach. Od swojego debiutu w 1962 roku jest kluczową postacią w Marvel Comics The Avengers i pozostaje integralną częścią zespołu przez ponad pięć dekad. Jego ogromna siła, niesamowita wytrzymałość i niewrażliwość uczyniły go potężną siłą na scenie superbohaterów, zyskując reputację jednego z najsilniejszych mścicieli w komiksach. Hulk pojawił się w wielu formach mediów, a jego ostatni występ miał miejsce w Marvel Cinematic Universe. Postać jest przedstawiana za pomocą CGI, co pozwoliło filmowcom zbadać więcej osobowości i strony emocjonalnej postaci, niż było to wcześniej przedstawiane w komiksach. W filmach Bruce Banner jest synem Briana i Rebeki Banner. Urodził się w Rio de Janeiro w Brazylii w latach 60., gdzie jego ojciec pracował nad ściśle tajnym eksperymentem dla amerykańskiej armii, dopóki nie uległ wypadkowi, który naraził go na promieniowanie gamma.