Hobbit: Niezwykła podróż zabiera widzów w fascynującą podróż do Śródziemia, fantastycznego świata J.R.R. Tolkiena. Ten film zapewnia kinowe wrażenia, które z pewnością rozbawią zarówno najbardziej zapalonych fanów, jak i tych, którzy zbliżają się do niego po raz pierwszy. Od wspaniałej grafiki, wciągającej muzyki i skomplikowanego rozwoju postaci po złożone motywy i wciągającą fabułę, Hobbit będzie przygodą, której nie zapomnisz w najbliższym czasie.

Postacie w tym filmie są dobrze wykreowane i wciągające, zapewniając emocjonalną więź z widzami, której często brakuje w filmach fantasy. Każdy wnosi coś wyjątkowego do historii, dodając głębię kontekstu do środowisk, kultur i historii Śródziemia z książek Tolkiena. Oprócz eksploracji takich tematów, jak odwaga, przyjaźń i lojalność, Hobbit koncentruje się również na moralnych dylematach między dobrem a złem.

Wszechświat Tolkiena

Hobbit: Niezwykła podróż, filmowa adaptacja klasycznego dzieła J.R.R Tolkiena, to ekscytujące kinowe podejście do ukochanego świata Śródziemia. Podążając śladami swojej poprzedniczki, trylogii Władca Pierścieni, nowy film obiecuje wyjątkową i wciągającą interpretację uniwersum Tolkiena. W Hobbit: Niezwykła podróż Bilbo Baggins (Martin Freeman) niechętnie dołącza do kompanii krasnoludów w ich misji odzyskania Samotnej Góry z rąk smoka Smauga. Z pomocą Gandalfa Szarego (Ian McKellen) i magicznego pierścienia muszą walczyć z orkami i goblinami, aby zachować kontrolę nad górą. Hobbit: Niezwykła podróż wejdzie do kin 14 grudnia 2012 roku.

Krótki wgląd w przeszłość Tolkiena

Tolkien urodził się 3 stycznia 1892 roku w Bloemfontein w RPA w rodzinie Anglików, którzy byli tam przez kilka lat przed powrotem do Anglii. Mieszkał w Birmingham w Anglii do ósmego roku życia, po czym przeniósł się do Sarehole, wioski położonej na północ od Birmingham. Krajobraz z rzekami i lasami miał duży wpływ na twórczość Tolkiena, podobnie jak jego religia katolicka.

Kinematografia

Hobbit: Niezwykła podróż to pierwszy film z filmowej trylogii Petera Jacksona opartej na J.R.R. powieści Tolkiena Hobbit. Został wydany w 2012 roku i był wyraźnym przedstawieniem świata, który stworzył Tolkien, i zainspirował wielu ludzi do dalszego odkrywania tego wszechświata. Ten film, podobnie jak jego kontynuacje, zabrał widzów w fascynującą podróż przez Śródziemie z nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Zawsze byłem wielkim fanem książek i filmów. Hobbit: Niezwykła podróż był zdecydowanie moim ulubionym filmem z trylogii, mimo że wszystkie miały swoje unikalne cechy. Myślę, że można bezpiecznie powiedzieć, że pierwszy film w każdej trylogii jest zawsze najlepszy. Jest podstawą wszystkiego innego i określa oczekiwania co do tego, co będzie dalej.

Hobbit: Pustkowie Smauga był moim drugim ulubionym filmem z całej trójki. Był pełen akcji i zawierał wiele niezapomnianych scen. Był to też jedyny, który miał zakończenie typu cliffhanger, co mi się nie podoba, ale zrozumiałem, dlaczego zrobiono to w ten sposób.

Podsumowanie fabuły

Hobbit: Niezwykła podróż, wyreżyserowany przez Petera Jacksona i wydany w 2012 roku, to filmowa adaptacja J.R.R. Ukochana powieść Tolkiena pod tym samym tytułem. Ta filmowa podróż ożywia magiczny świat Śródziemia, pozwalając widzom przeżyć ekscytującą przygodę z Bilbo Bagginsem i jego niezwykłą bandą krasnoludów. Gdy Bilbo i jego towarzysze wyruszają w podróż, by odzyskać utracone królestwo, muszą stawić czoła trollom, pająkom, goblinom i gigantycznym orłom. Obejrzyj oficjalny zwiastun filmu Hobbit: Niezwykła podróż 2012 w jakości HD poniżej lub znajdź więcej filmów z filmu Hobbit: Niezwykła podróż na Vidimovie. kom. Obejrzyj cały film teraz Obejrzyj teraz Obejrzyj Hobbit: Niezwykła podróż za darmo w Popcorn Time Online

Zwiastun filmu Hobbit: Niezwykła podróż 2012

Włącz obsługę JavaScript, aby wyświetlić komentarze obsługiwane przez Disqus. Obejrzyj zwiastun filmu Hobbit: Niezwykła podróż 2012 na tej stronie. Hobbit: Niezwykła podróż 2012 to nadchodzący film fantasy wyreżyserowany przez Petera Jacksona, wyprodukowany i współautorem scenariusza przez Jacksona, Fran Walsh, Philippę Boyens i Guillermo del Toro.

Postacie i obsada

Hobbit: Niezwykła podróż to pierwsza część trzyczęściowej adaptacji powieści J.R.R. Epicka powieść fantasy Tolkiena, Hobbit. Wyreżyserowany przez Petera Jacksona i wydany w 2012 roku film stał się ważną częścią popkultury i był chwalony za wyjątkowe kinowe podejście do uniwersum Tolkiena. Był to także pierwszy film nakręcony z prędkością 48 klatek na sekundę, co nadało mu bardzo realistyczny wygląd. W dzisiejszych czasach technologia znacznie się rozwinęła i możemy teraz przyjrzeć się, jak ten film wygląda w porównaniu do współczesnych filmów.

1. Hobbit: Niespodziewana podróż – 48 kl./s

Pierwszy film nakręcony w 48 klatkach na sekundę, Hobbit: Niezwykła podróż, przez wielu uważany jest za najbardziej przereklamowany film wszechczasów. Był to także pierwszy film, który został skrytykowany za obfitość CGI.

Efekty wizualne

Hobbit: Niezwykła podróż to kinowe podejście do klasycznej powieści fantasy dla dzieci J.R.R. Tolkiena, Hobbit. Film, wyreżyserowany przez Petera Jacksona, został wydany w 2012 roku i śledzi podróż Bilbo Bagginsa, który łączy siły z Gandalfem i trzynastoma krasnoludami w ich dążeniu do odzyskania Samotnej Góry z rąk smoka Smauga. Hobbit: Pustkowie Smauga, również wyreżyserowany przez Jacksona, został wydany w 2013 roku.

Hobbit: Tam iz powrotem to ostatni film z trylogii. Zostanie wydany w grudniu 2014 roku. Trylogia oparta jest na adaptacji powieści J. R. R. Tolkiena „Hobbit” z 1937 r., będącej prequelem bardziej znanego dzieła autora „Władca Pierścieni”. Adaptacja została zatwierdzona przez majątek Tolkiena, ale nie jest kanoniczna w stosunku do legendarium autora. Seria odniosła sukces, zdobywając trzy nagrody Saturn i jedną nagrodę Hugo.

Pierwsze dwa filmy zostały wyreżyserowane przez Petera Jacksona i są znane jako trylogia Władca Pierścieni.

Odbiór krytyczny

Hobbit: Niezwykła podróż to przygodowy film fantasy z 2012 roku, oparty na powieści J.R.R. Powieść Tolkiena pod tym samym tytułem z 1937 roku. Wyreżyserowany przez Petera Jacksona film jest pierwszą z trzech części serii filmów Hobbit i służy jako prequel filmowej trylogii Jacksona Władca Pierścieni. Martin Freeman gra głównego bohatera filmu, Bilbo Bagginsa.

Film odniósł sukces kasowy i otrzymał mieszane lub pozytywne recenzje od krytyków, a wielu chwaliło jego efekty wizualne, grę aktorską i ścieżkę dźwiękową. Film zarobił na całym świecie ponad 956 milionów dolarów, przewyższając oba poprzednie filmy z serii i stając się najbardziej dochodowym filmem 2014 roku.

Wniosek: Ponowna wizyta w Śródziemiu

Hobbit: Niezwykła podróż to pierwszy film z serii będącej adaptacją powieści J.R.R. Książka Tolkiena o tym samym tytule i prequel trylogii Władca Pierścieni. Wyreżyserowany przez Petera Jacksona, został wydany w 2012 roku i spotkał się z uznaniem krytyków i sukcesem komercyjnym. Podąża za Bilbo Bagginsem w jego podróży z Gandalfem i grupą krasnoludów, aby odzyskać ojczyznę Ereboru od Smauga, złego smoka. Podczas pobytu w Rivendell Bilbo spotyka czarodzieja Radagasta Brązowego. W filmie występują także Legolas i Gollum oraz trzy nowe postacie: Beorn, który pojawia się na krótko na początku filmu; Bard Łucznik; i Thranduila.