Apteka DOZ.pl to jedna z największych aptekowych sieciówek w całej Polsce. Możemy znaleźć ich punkt stacjonarne na terenie całego kraju zarówno w wielkich miastach jak i w mniejszych miejscowościach. Do tego należy wspomnieć o jednym z największych jeśli nie największym polskim sklepie internetowym z tak szerokim asortymentem leków (około 20 ty. różnych produktów). Jednak pytanie czy warto tam faktycznie coś kupować.

Jestem przekonany, że nie raz w swoim życiu widziałem lub byłeś nawet w aptece spod marki DOZ. Jest ich cała masa zarówno w ogromnym Polskim miastach takich jak Gdańsk czy Wrocław jak i w wielu mniejszym miasteczkach a nawet wsiach, więc rozpoznawalność samej marki jest naprawdę spora. Jednak jak wygląda sytuacja z ich platformą internetową?

Jeśli chcesz się przekonać i poznać najmniejsze szczegóły to zajrzyj na tę stronę. Ranking aptek internetowych, jest to spis kilku największych aptek online oraz ocena ich usług. Oceniam tam takie aspekty jak obsługa klienta, ceny produktów a nawet politykę posprzedażową wobec klienta. Odpowiem ci, która apteka online moim zdaniem jest najlepsza i czy jest to apteka DOZ.pl.

Apteka Doz.pl i jej zasięg

Jakiś czas temu wykonywałem spis poszczególnych aptek w bardzo wielu miejscowościach w tym między innymi we Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Katowicach itp. Po przejrzeniu map Googla byłem w szoku ile aptek przypada na jedno miasto, nawet jeśli jest ono tak wielkie i liczne jak Wrocław. Przeszło 100 punktów medycznych zrobiło na mnie wrażenie.

Drugiego mini szoku doznałem wtedy kiedy przy przeprowadzaniu researchu zobaczyłem ile z wszystkich aptek należy do sieci DOZ. Powiem w skrócie, sporo tego. Jednak ilość nie zawsze oznacza jakość czego przykładem mogą być chociażby niektóre opinie w sekcji komentarzy, ale to akurat może świadczyć po prostu o konkretnej placówce a nie całej sieci.

Moim zdaniem najlepiej jest skupić się na stronie internetowej i sprawdzić jak dobrze radzi sobie z podstawowymi aspektami takimi jak realizacja zamówień czy ceny w porównaniu do średnich rynkowych. Możecie to wszystko sprawdzić w rankingu, do którego link znajdziecie powyżej.

Dostępność oraz ceny leków

Tę kwestię można podzielić to na dwie kategorie. Dostępność w sklepach stacjonarnych oraz na stronach internetowych. Jeśli chodzi o sklepy stacjonarne trudno jest ocenić pod tym kątem sieciówkę. Z pewnością bez żadnych większych problemów znajdziesz tam wszystkie podstawowe i najbardziej popularne medykamenty. Jednak jeśli chodzi o jakieś specjalistyczne produkty to może czasem zdarzyć się, że konkretna pozycja nie będzie dostępna i będzie trzeba ją domówić. problem zaczyna się robić dopiero wtedy kiedy zaczyna brakować najbardziej podstawowych pozycji.

Jak sytuacja wygląda na stronie internetowej? Cóż na dostępność leków nie ma co narzekać. Znajduje się tam cała produktów, łącznie jest to około 20 000 pozycji. Oczywiście w skład tego nie wchodzą wyłącznie leki ale także różnego rodzaju kosmetyki czy akcesoria takie jak gruszki do nosa, obcinaczki do paznokci itp.

A co z lekami, których nie otrzymamy bez recepty? Działa tutaj system, który pozwala zdobyć e-receptę (jest to znaczne ułatwienie dla emerytów oraz osób, które muszą dojeżdżać). Jego dokładne działania poznacie we wcześniej zalinkowanym rankingu.

Natomiast co do ceny samych leków to będą się one różnić od siebie w zależności od miejsca, w którym znajduje się apteka. W takiej Warszawie część leków będzie zdecydowanie droższa niż w małych miejscowościach. Jest tak ze względu na stosunkowo wysoki koszt życia we wcześniej wspomnianej Warszawie.

Te leki dostaniesz w na DOZ.pl

Na stronie internetowej bez najmniejszych problemów uda nam się zakupić leki takie jak Difortan, Multilac, Flegamina czy Maxon Forte. Poza nimi mamy również dostęp do całej masy kosmetyków do ciała, które nie tylko poprawiają nasz wygląd ale bardzo dobrze wzmacniają kondycję organizmu. Podsumowując, podczas przeglądu sklepu nie ma co narzekać na ilość dostępnego towaru.

Warto zainteresować się stroną DOZ.pl

Powinienem raczej ująć to w ten sposób „Czy warto zainteresować się stroną DOZ.pl?”. Czy spełnia ona standardy i jest tak dobra jak wszyscy myślimy? I przede wszystkim jak wyglądają ceny? Wszystkie szczegóły oraz te i pozostałe kwestie omawiam w wyżej zalinkowanym artykule, w którym zrobiłem ranking aptek.