Lista najpopularniejszych aptek, które możemy spotkać w Katowicach. Które z nich warto odwiedzić podczas kupowania leków? Gdzie się dokładnie znajdują? Jaka jest ich lokalizacja? Nie ma co ukrywać, że apteki cieszą się bardzo rozbieżnymi opiniami wśród ludzi, pod tym kątem ustępować nim mogą chyba tylko restauracje.

W naszym artykule podam ci wszystkie najważniejsze dane na temat konkretnych placówek medycznych. Poznasz ich średnią ocen, dokładną lokalizację oraz kontakt (jeśli takowy jest podany).

Jednak jeśli byłbyś bardziej zainteresowany aptekami w wydaniu online to mamy coś idealnie dla ciebie czyli ranking najpopularniejszych aptek internetowych. Oceniamy je pod wieloma różnym kątami takimi jak m.in. ceny leków czy poziom obsługi. Wszystko to znajdziesz pod wcześniejszym linkiem.

NAJPOPULARNIEJSZE APTEKI OTWARTE 24H NA DOBĘ W KATOWICACH

Poniżej znajduje się szczegółowa lista oraz dane na temat wszystkich aptek czynnych 24h na dobę w Katowicach. Znajdziecie tam dokładnie nazwę, adres, dzielnicę, godziny otwarcia, dyżury (jeśli są), numer kontaktowy, mail (jeśli jest), najpopularniejsze oraz najmniej popularne opinie na temat obiektu.

Apteka Blisko Ciebie ul. Adama Mickiewicza 10/38

Adres – Adama Mickiewicza 10/38, 40-092 Katowice

Godziny otwarcia – 24h na dobę

Dyżur – brak

Telefon –322 581 111

Mail – brak

Strona – aptekabliskociebie.pl

Średnia opinii – 3,8 / 5 (wszystkich opinii 116)

Najpopularniejsze opinie:

„Bardzo polecam. Czynna długo, w nocy można kupować przez okienko. Czasem nie jesteśmy przygotowani na chorobę, a tu proszę można podejść i szybko coś kupić. Największy plus to CENY! Jest tu bardzo TANIO w porównaniu z innymi aptekami. Ja za lek który muszę brać kilka miesięcy płace 20 zł mniej. Na kilku opakowaniach to robi naprawdę różnice. Panie miłe i pomocne także wszystko super :)” – Adam Maichrzik (5/5)

„Chciałam kupić insulinę bo w innej aptece nie było. Pani w oklenku odesłała mnie do tamtej apteki z komentarzem, że mam iść tam gdzie kupowałam resztę. W końcu kupiłam tą insulinę w aptece z miłą obsługą i nikt mi nie kazał wracać do pierwszej apteki. Leku nie kupowałam bo miałam taki kaprys, ale dlatego że go używam codziennie. U mnie apteka jest skreślona. Dziękuję za odpowiedź. Chcę zaznaczyć że tej insuliny nie mieli fizycznie na stanie więc nie sprzedali mi jej. Pani farmaceutka poradziła iść do innej apteki która miała i powiedziała, że bez problemu tam kupię. Ale chyba nie dotyczy to Waszej apteki. Pozdrawiam” – Grażyna Malina (2/5)

„Dziś weszłam do apteki i słyszałam z oddali ( długa kolejka była) jak ktoś bardzo mało kulturalnie mówi jak na ekspedientkę. Podczas gdy ja trafiłam według kolejności do Pani obok, stara Pani w jasnych włosach i chyba kucyku mówiła do kolejnej osoby ( ciężko było to nazwać mówieniem tylko krzyczała) DŁUGO BĘDĘ CZEKAĆ MOŻNA PODCHODZIĆ BO JA TU NIE BĘDĘ CZEKAĆ I STAĆ, TRZEBA SZYBCIEJ UBIERAĆ TA MASECZKĘ A NIE TAK DŁUGO, NO IDZIESZ TU. I JEDZIE Z TYM DALEJ… Był to młody chłopak i nic nie skomentował, W szoku byłam jak można za ladą być tak bezczelnym, i w odzywkach mieć pretensje do klientów. Ta Pani może powinna się zastanowić czy chce tam pracować bo Apteka dużo traci mając takiego pracownika.” – Klaudia (1/5)

Apteka Dr. Max przy ul Wojewódzka 7

Adres – Wojewódzka 7, 40-026 Katowice

Godziny otwarcia – 24h na dobę

Dyżur – brak

Telefon –322 517 762

Mail – brak

Strona – drmax.pl

Średnia opinii – 3,6 / 5 (wszystkich opinii 177)

Najpopularniejsze opinie:

„Pozdrawiam piękna panią aptekarkę która 6.9.22r sprzedała mi Abrotanum i Lschesis dla mojej mamy. Sebastian 509 479 114🙃…” – 7seattle7 (5/5)

„Jeden pracownik śpi na nocnej zmianie, trzeba czekać 10 minut żeby jego łaskawość obsłużyła klienta. Po 10-tym dzwonku się budzi i przypomina sobie że jest w pracy.” – Tomasz Walczak (2/5)

„O 5 rano nikt nie otworzył a miało być 24h prawdopodobnie nocna zmiana zapadła w sen zimowy” – Adam Bre (1/5)

NAJPOPULARNIEJSZE APTEKI CZYNNE POWYŻEJ 8H W KATOWICACH

Poniżej znajduje się szczegółowa lista oraz dane na temat wszystkich aptek czynnych powyżej 8h. Znajdziecie tam dokładnie nazwę, adres, dzielnicę, godziny otwarcia, dyżury (jeśli są), numer kontaktowy, mail (jeśli jest), najpopularniejsze oraz najmniej popularne opinie na temat obiektu.

Apteka Główna przy plac Marii i Lecha Kaczyńskich 5

Adres – plac Marii i Lecha Kaczyńskich 5, 40-225 Katowice

Godziny otwarcia –od pon do nd od 7:00 do 22:00

Dyżur – brak

Telefon –605 608 081

Mail – brak

Strona – aptekiglowne.pl

Średnia opinii – 3,7 / 5 (wszystkich opinii 64)

Najpopularniejsze opinie:

„Bardzo dobra lokalizacja. Problem z obejrzeniem i zaparkowaniem samochodu. Apteka bardzo dobrze zaopatrzona. Ceny zróżnicowane zależy co kto szuka ale i tak ceny konkurencyjne. Miła i sympatyczna obsługa klienta zawsze pomocna i profesjonalne podejście do klienta. Polecam ten punkt.” – Krzysztof Jasiński (5/5)

„Niestety drożej niż w innych aptekach, ale poza tym dobra obsługa, duzy wybór i długie godziny otwarcia przez cały tydzień” – Alicja Ślęzak” (3/5)

„Niemiła, bezszczelna obsługa. W Katowicach jest tyle innych aptek, że warto wybrać się do punktu gdzie zostaniemy obsłużeniu w sposób miły, godny i profesjonalny. W tej aptece tego nie uświadczymy. Omijać szerokim łukiem.” – Adam Węgrzyn (1/5)

Apteka Zdrowit przy ul 3 Maja 33

Adres – 3 Maja 33, 40-096 Katowice

Godziny otwarcia –od pon do pt od 7:00 do 21:00, w sob od 8:00 do 16:00, w nd zamknięte

Dyżur – brak

Telefon –322 022 009

Mail – brak

Strona – aptekizdrowit.pl

Średnia opinii – 4,2 / 5 (wszystkich opinii 41)

Najpopularniejsze opinie:

„Słyszałam o tej aptece bardzo dobre opinie, więc sama postanowiłam wybrać się tam, by kupić kilka rzeczy do paczki na PCK. Tak wspaniałej i zaangażowanej obsługi nie spodziewałam się w najskrytszych snach. Naprawdę pracują tam wspaniali ludzie, którzy są tam z powołania. Poza tym apteka bardzo dobrze wyposażona. Moi dziadkowie wola przyjechać tramwajem do tej apteki ni skorzystać z usług dwoch, które mają pod nosem.” – honorata obidzinska (5/5)

„Apteka fajna, ceny dobre, tylko mógłby personel męski zadbać o to by mieć czyste fartuchy, byłam 2-3 razy w ciągu 2 miesięcy i przeraża mnie brudny fartuch farmaceuty, który powinień świecić przykładem, a miał ten sam pracownik za każdym razem bardzo brudny fartuch” – Patrycja Kolasińska (3/5)

„Bardzo nieprzyjemni aptekarze jak i pan chyba kierownik . Nieprzychylni pacjentom ,w ogole brak chęci do pomocy . W tych czasach przy takiej ilości innych aptek na szczęście mamy prawo wyboru innej . Nie polecam . Jednak sieci korporacyjne chociaż może mają ciut taniej to ludzi traktują zawsze jako zło konieczne ,a przecież to dzięki nam klientom mają pracę i pieniądze” – Sylwia Kamińska (1/5)

Apteka Główna przy ul. Szewska 11/9

Adres – Szewska 11/9, 40-649 Katowice

Godziny otwarcia –od pon do sob od 8:00 do 20:00, w nd zamknięte

Dyżur – brak

Telefon –722 304 018

Mail – brak

Strona – brak

Średnia opinii – 3,0 / 5 (wszystkich opinii 12)

Najpopularniejsze opinie:

„Bardzo miła i fachowa obsługa. Personel chętnie doradza co i jak brać. Polecam” – Marcin Banyś (5/5)

„Ceny z kosmosu. Lek, który w trj aptece kosztuje 90 zł, na Allegro można kupić za 50 zł 😬…” – Ewa Benali (2/5)

„Apteka nie aktualizuje stanu lekarstw, a co gorsza nie odbiera telefonu. Dwukrotnie dostałem wiadomość aby nie zapomnieć odebrać zarezerwowanego leku i zrobilem kilkadziesiąt km na darmo.” – Tadeusz Strzempa (1/5)

Apteka św. Jana sp.j. przy ul. Świętego Jana 10

Adres – Świętego Jana 10, 40-000 Katowice

Godziny otwarcia –od pon do pt od 7:00 do 19:00, w sob od 9:00 do 14:00, w nd zamknięte

Dyżur – brak

Telefon –322 53 7658

Mail – brak

Strona – brak

Średnia opinii – 4,1 / 5 (wszystkich opinii 24)

Najpopularniejsze opinie:

„Kupuję leki w tej aptece od 5-6 lat. Wielokrotnie Panie które tam pracują pomogły mi i sprowadziły leki których nigdzie nie mogłam kupić. Szczególnie Pani Ola cudowna, empatyczna osoba. Po tylu latach dzisiaj obsłużyła mnie starsza kobieta i powiem tylko, że mało mnie szlag nie trafił, a jestem bardzo spokojna. Ta Pani mogłaby uczyć się kultury od swoich młodszych koleżanek. Wrócę tam napewno, ale jeżeli ta kobieta będzie na zmianie to wejdę i wyjdę.” – Magalen Ka (5/5)

„Bardzo miła, empatyczna Obsługa i Pani kierownik. Bardzo dziękuję za szybkie i sprawne załatwienie leku. Kilka aptek z tekstem, nie ma, nie będzie , nie możemy, radź sobie sam…a tutaj szybka fachowa pomoc, kontakt i załatwienie sprawy. Pozdrawiam.” – Maciej Supernak (5/5)

„Nie polecam.Pani farmaceutka odmówila mi wystawienia faktury, na osobę fizyczną zresztą, gdyż „zbliża się koniec roku”…Nie rozumiem.Bardzo nieprofesjonalne podejście i chyba wbrew prawu odmowa.” – Katarzyna Winiszewska (1/5)