Apteka Gemini, zna ją chyba każdy albo przynajmniej jej charakterystyczne w całej Polsce logo pomarańczowego krzyża. Te placówki medyczne można spotkać na dobrą sprawę niemalże w całym kraju. Od największych miast takich jak Warszawa, Wrocław czy Poznań po dużo mniejsze miejscowości. Jest to zdecydowanie jedna z największych „aptek sieciówek” z jakimi możemy się spotkać.

Apteki Gemini to jednak nie tylko apteki stacjonarne ale i jednocześnie jedna z największych aptek internetowych w całej Polsce. Posiadają ogromną bazę leków zarówno tych, które możemy dostać bez problemu bez recepty ale i także tych specjalistycznych. Ogromny, atutem platformy jest zdecydowanie możliwość realizowania internetowych recept. Jest to bardzo dużo udogodnienie chociażby dla emerytów ale o tym opowiem dokładniej trochę później.

Powstanie i historia Gemini

Można powiedzieć, że historia firmy rozpoczęła się już w 1990 roku w Wejherowie gdzie powstał pierwszy oficjalny obiekt pod nazwą Gemini. Była to oczywiście apteka, która z jednego lokalu rozeszła się praktycznie na całą Polskę mając na ten moment aktualnie ponad 240 pkt rozsianych zarówno po największych miastach jak i mniejszych miejscowościach by dostęp do leków mógł mieć każdy.

Jednak punkty stacjonarne to nie wszystko. Wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarce Google hasło „apteka internetowa” albo „apteka online” to jednym z pierwszych wyników będzie właśnie apteka Gemini. Jest to jedna z największych w Polsce platform online sprzedająca leki na tak duża skalę i z tak łatwą dostępnością.

Marka przez ponad 33 lata działalności rozrosła się do ogromnych rozmiarów podbijając polskie miasta i miasteczka ale także internet. Jest to przykład jak zaczynając z dość skromnego początku można stać się prawdziwym rynkowym gigantem.

Dostępność i ceny leków

Tutaj bywa różnie w zależności od tego czy mówimy o aptekach stacjonarnych czy platformie internetowej. Jeśli chodzi o te pierwsze to z cenami bywa różnie w zależności od konkretnego obiektu. Ceny w dużych miastach są zazwyczaj większe niż w mniejszych miejscowościach ze względu na koszty życia i utrzymania się. Jednak jak duże one będą jest już całkowicie zależne od konkretnego lokalu.

W przypadku dostępności ponownie jest to całkowicie indywidualna kwestia. W punkcie A lek może być niedostępny a w punkcie B znajdującym się kilka kilometrów dalej już bez problemu zakupimy medykament. Zawsze jest też możliwość ściągnięcia leku na zamówienie jednak jest to jednoznaczne z czasem nawet i kilkudniowym czasem oczekiwania.

Natomiast jeśli chodzi o platformę internetową to z dość oczywistego powodu nie może dojść tam do takiej sytuacji. Ceny leków są jednakowe dla wszystkich. Dochodzi tutaj jednak kwestia dostawy i jej opłacenia oraz czasu oczekiwania, który też, w niektórych przypadkach może okazać się różny.

Leki jakie kupimy w aptekach Gemini

Tutaj głównie skupmy się na stronie internetowej. Bez najmniejszych problemów dostaniemy w niej najpopularniejsze leki takie jak rutinoscorbin, stoperan, paracetamol itp. Jest także możliwość zamówienia do odbioru osobistego w punkcie stacjonarnym konkretnego leku na receptę. Jednak leki to nie wszystko. Na stronie można również zamówić wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji ciała czy różnego rodzaju maseczki i akcesoria medyczne takie jak obcinaczki do paznokci czy gruszki do nosa dla dzieci.

Opłaca się kupować na stronie Gemini

Powinniśmy raczej napisać „Czy opłaca się kupować na stronie Gemini?”. Wszystko jest tutaj zależne od tego czego konkretnie oczekujesz. Jeśli zależy ci na dostępie do najpopularniejszych leków to bez problemu znajdziesz tutaj wszystko czego potrzebujesz. Jednak jeśli chodzi o leki na receptę to nie jest tutaj już tak łatwo. Bo bywa z tym bardzo różnie.

Z tego miejsca chciałbym zachęcić cię do zapoznania się z moim autorskim rankingiem aptek internetowych gdzie w bardzo dokładny sposób poddaję ocenie internetowe apteki. Bierzemy tutaj pod uwagę m.in. ogólną obsługę klienta, ceny leków oraz ich dostępność.